Nákladní vozy Es ze stavebnice SDV

Last updated on 3. 11. 2022

Abych získal srovnání, tak jsem ke svým pěti vozům Es ze stavebnice Malé železnice přidal dva kousky z výroby SDV.

O modelech samotných bylo na MojeTT popsáno už dosti (tady a tady), tak jen krátká fotodokumentace stavby a drobné postřehy:

Ve čtvercové krabičce najdete přesné díly z probarveného plastu, kinematiky, spřáhla, aršík leptů s drobnostmi (madla, ložiska, přestavovače) a aršík obtisků. Díly jsou už ve finální barvě, tak pokud někdo netrvá na extra úpravách, stačí zašpinit, nebo použít hned. Instantní vagón.

Krabička se stavebnicí vozu Es

Než se nadějete, máte slepeno (pozor na orientaci korby a podvozku, není to jedno kvůli přestavovačům a brzdové armatuře). Co mi jen vadí, je negativní naznačení vrtacích otvorů a nálitky, resp. stopy po vyhazovačích, které je nutno odbrousit, ale dá se to řešit. Obdobně je potřeba zpracovat některé detaily na čelech – navázání ovládací páky na hraně bočnice, kde se musí „vypižlat“ kus plastu, aby táhlo vypadalo věrohodně.

Obsah stavebnice

Dosadíte lepty (stupačky, madla), nárazníky a můžete jít stříkat. Já stříkal do tmavší hnědé, jako jsou novější vozy ČD-Cargo, i když to na fotkách vypadá světlé. Obtisky jsou kvalitní a přesné, uvítal bych ale určitě výběr z několika provozních čísel. 

Slepené vozy

Jedno číslo jsem tedy použil z aršíku obtisků od Malé železnice. Všimněte si rozdílnosti značek – u nově lakovaných vozů maluje Cargo vyznačení ložné plochy a užitného objemu vedle sebe, ale existují i vozy, které mají značky nad sebou, jako dříve. Život je pestrý, proto jsem udělal obě verze. Modely nereprezentují konkrétní číslo vozu ve skutečnosti, takže se případným znalcům omlouvám.

Hotové vozy

Na závěr lehce zapatinovat pojezd a boky (jen „zhasnout“ moc ostré barvy) a jdeme do provozu.

V provozu

Na kolejišti dělají tyto vozy parádu, nicméně jejich „kamarádi“ z Malé železnice, popsaní v článku nedávno, statečně drží tempo…

Zlámalík Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *